VYBAVENÍ ŠKOLY

ZŠ Mělník - Pšovka

Naše škola disponuje moderním vybavením

Kmenové učebny 1. stupně / Panešova

Kmenové učebny 2. stupně / Blahoslavova

Všechny kmenové učebny disponují interaktivními tabulemi.

Odborné učebny

• 2x Jazyková učebna
  • Učebna výtvarné výchovy
  • Cvičná kuchyňka
  • Fyzikálně chemická laboratoř
  • 2x Počítačová učebna
    V počítačových učebnách se nachází celkem 46 počítačů s připojením k internetu.
  • Skleník pro pěstitelské práce

Pro pohyb a zábavu

• Tělocvična
    Tělocvična a celý suterén školy byly zničeny povodněmi v srpnu 2002. V červnu 2003 předal zřizovatel škole tělocvičnu, která již prošla úplnou rekonstrukcí a opět slouží pro potřeby výuky. Cvičná plocha je 71 m2, celková užitková plocha je 75 m2.
  • Školní hřiště
    K dispozici je malé školní hřiště s umělou hrací plochou pro míčové hry (Panešova) a dále travnaté hřiště v Blahoslavově ulici. Zde se nachází i venkovní učebna nebo ohniště.
  • Školní družina
    Školní družina má 3 oddělení a je určena pro žáky 1. - 4. třídy.

Vzdělávání

• Školní knihovna
    Skládá se z knihovny žákovské a učitelské. Je plně přístupná žákům jednou týdně a může nabídnout zájemcům téměř 5.700 titulů odborných i z beletrie (žákovská knihovna disponuje 2.599 ks knih, učitelská pak 3.063 ks knih).

• Školní jídelna
    Naše ZŠ nemá vlastní vývařovnu, má pouze výdejnu v Panešově ulici, která odebírá obědy ze školní jídelny ZŠ Pražská. Je zde zaveden výhodný čipový systém objednávání a výdeje stravy. Strávníkům se tak nabízí vlastní výběr jídla ze dvou variant podle osobního uvážení.