TRPANJ, CHORVATSKO – VÝMĚNNÝ POBYT

TRPANJ, CHORVATSKO – VÝMĚNNÝ POBYT

Minulý rok byli někteří žáci z chorvatské Trpanje u nás a tento rok se 5 našich žáků podívalo k moři. Byli jsme nadšení z programu, který pro nás naši chorvatští partneři připravili. Už po příletu do Splitu nás čekalo veliké překvapení – hodinová prohlídka centra Splitu v tuk-tucích. Projeli jsme turistická místa, vyhlídky i historické centrum.

Druhý den jsme navštívili naši partnerskou školu. Dozvěděli jsme se, že v Chorvatsku chodí děti do základní školy 8 let a začínají v sedmi letech. Po návštěvě školy jsme se jeli lodí podívat na nedaleký ostrov Korčula, se stejnojmenným městem, které proslavil mimo jiné slavný rodák Marco Polo. Z Korčuly jsme přejeli zpět lodí do městečka Orebič, navštívili jsme místní námořní muzeum a dali si společný oběd.

Další den nás čekal školní výlet na dva hrady těsně u hranic Chorvatska, Černé Hory a Bosny a Hercegoviny, a potom jsme zavítali do Dubrovníku. Vyjeli jsme lanovkou na kopec nad Dubrovníkem, kde jsme byli v muzeu Jugoslávské války za nezávislost.

Poslední den jsme měli společně s našimi hostiteli naplánovaný nejprve výlet pěší, na nějž navázal výlet lodí v okolí městečka Trpanj.

Tento výměnný pobyt byl opravdu nezapomenutelný a už se moc těšíme, až chorvatské děti budeme moci přivítat zase u nás, v Mělníku.