Anglie

Od 20.3.-25.3. se 14 žáků a pan učitel z naší školy zúčastnili zájezdu do Anglie. Jelo s námi přibližně 30 dalších žáků z Opočna a 2 paní učitelky. 20. března jsme vyjeli a po cestě jsme zažili hodně zážitků. Jeli jsme autobusem, takže nás čekala dlouhá cesta, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Když jsme přijeli do Londýna viděli jsme například London Eye, Big Ben, Westminsterské opatství a další. Večer jsme se rozdělili do skupinek po 3-4 lidech a odjeli jsme do svých anglických rodin. Každé ráno nás rodiny odváželi na místo, kde jsme se každý den scházeli a společně jsme autobusem odjížděli na celodenní výlety. Každý den jsme viděli něco. Jednou to byla univerzita Cambridge a její okolí, podruhé jsme zase navštívili Brighton, kde byla hlavní částí návštěva musea Sea Life. Poslední den jsme zakončili v Londýně, kde jsme téměř mohli sledovat západ slunce z poledníku procházejícího parkem Greenwich. Během celého programu jsme si také procvičili angličtinu. Cestou zpátky na trajekt jsme si pouštěli písničky a užívali jsme si poslední hodiny společně. Mohu říct, že jsme si to všichni užili.