Edison na Pšovce

Po tříleté covidové odmlce k nám na Základní školu Mělník – Pšovka opět zavítal projekt Edison od mezinárodní organizace AIESEC ČZU Praha, která zprostředkovává dobrovolnické stáže. Cílem projektu je seznámit české žáky s kulturami jiných zemí a zároveň procvičit svou angličtinu v praxi. 

V týdnu před jarními prázdninami (6. – 10. února) nám některé vyučovací hodiny zpestřili dvě Gruzínky Sesili a Inga, Turek Niyazi a Daniel reprezentující Jižní Koreu. Po jejich boku vždy stanuli tlumočníci z řad žactva, kterým patří opravdu velká a zasloužená pochvala, jelikož díky nim porozuměli prezentacím i ti nejmenší žáčci. Překladatelé si společně se členy školního parlamentu užili středeční bowlingové odpoledne i ve společnosti čtyř stážistů. Závěrečný páteční den se odehrával v duchu gastronomie. Žáci měli možnost ochutnat mnoho korejských sladkých i slaných pochutin, včetně mořských řas, a pravděpodobně si již nebudou plést japonské sushi s korejským kimbap. Dále ochutnali turecké tousty se zeleninou a typickou gruzínskou snídani v čele s výborným pokrmem khachapuri.

Všichni uplatňovali své znalosti angličtiny nejen v hodinách, ale třeba i při dojemném focení na památku. Jsme moc zvědaví, které národy nám budou představeny příště.

Mgr. Pavla Ležalová